Sajtó megjelenések

Ne gyártsd, inkább gyártasd! III. rész

Ne gyártsd, inkább gyártasd!

III. RÉSZ

Cikksorozatunk első két részében megpróbáltunk rávilágítani azokra az előnyökre, amelyet cégünk, a Pfiffer Bútor Mór Kft. által gyártott tömörfa termékek kínálnak az asztalosoknak. Mindeközben elkezdtük részletesebben is bemutatni a mögöttünk álló technológiát és
szakmai tapasztalatot, amely termékeinket megbízhatóvá teszi. Az előző részben a nagyfrekvenciás táblásítással és a CNC megmunkálással zártuk a sort, most innen folytatjuk tovább.

Felület előkészítés, felületkezelés

A marási műveletek után a csiszolással folytatódik a technológiai sor, melynek első állomása a kontaktcsiszoló. Egy 3 szalagos, 1100 mm-es munkaszélességű kontaktcsiszolón végezzük az alkatrészek pontos vastagsági méretének kialakítását. Külön említést érdemel, hogy cégünk nemcsak standard és egyedi méretű ajtófrontokat és kiegészítőket gyárt, hanem korpuszelemeket is, tiszta tömörfából. Nagyon fontosnak és előnyösnek tartjuk az általunk alkalmazott vastagsági méreteket. Az ajtófrontok 20 mm-re vannak kalibrálva, amely megfelelő stabilitást biztosít az ajtószerkezetnek, ugyanakkor a pántok is sokkal biztosabban rögzíthetők a keretben.

Korpuszalkatrészeink (pl. látszó oldalak) pedig 18 mm vastagságúak, vagyis a laminált lapokkal megegyezők, így a tervezés során nem kell külön számolgatni a méreteltérés miatt. Gondoljunk csak arra, milyen problémákat okoz, amikor furnérozott forgácslapot használunk a látszó oldalakhoz, illetve a nyitott polcokhoz, és elfelejtjük számításba venni a 19 mm-es lapvastagságot. Nem beszélve arról, hogy ha ugyanazt a tömörfa alapanyagot használjuk az oldalakhoz, akkor ugyanúgy lehet felületkezelni, vagyis a nálunk rendelt frontok és korpuszelemek mindig tökéletesen színazonosak lesznek.

A furnérozott elemeknél, amelyek másképpen szívják be a pácot, mint a tömörfa, gyakran előfordulnak színeltérések, és a furnércsiszolásnál sok esetben előkerül a maganyag is. Fontos előny még a tömörfa elemek szilárdsága is, nem kell attól tartani, hogy a pántcsavarok, tiplik, rögzítő elemek kiszakadnak az oldalakból terhelés esetén.

Egyenkénti csiszolás, ideális fényviszonyok mellett

Kontaktcsiszolás után egyenkénti kézi javítócsiszolás következik, jó fényviszonyok mellett, ügyes női kezek és éles szemek vizsgálják, javítanak minden egyes alkatrészt külön-külön.

Ezt a munkát, bármennyire is gépesített az üzem, a tömörfa-megmunkálásban továbbra is csak igényes emberi munkával lehet átengedni a technológiai folyamatokon.

„100 érintés alkotás közben, mire elkészül az Ön tömörfa bútora (bútorajtója), ez az igazi érték és a lelke a lakásának!”

A technika vívmánya

A csiszolási műveletek egy részét is nagymértékben sikerült gépesíteni a legújabb gépi technológia révén.

Erre az eddigi legnagyobb beruházásunk a tavasszal üzembe állított Quick Wood rotációs csiszológépünk, amely nagy hatékonysággal csiszolja a különböző felületeket.

A forgó-rotáló mozgást végző fejekben lévő több száz lamella a tömörfa alkatrészek felületének minden részét állandó, reprodukálható minőségben csiszolja.

A gépesítés ellenére a nagyon éles átmenetek és belső sarkok csiszolásához továbbra is kézi csiszolás szükséges.

Erezetkefézés

Különleges, egyedi megjelenés varázsolható tölgy- és kőrisajtók strukturált erezetkefézésével, amelyet a speciálisan felszerszámozott rotációs csiszológépünkkel végzünk.

Ezeken az ajtókon erezetkefézés után színre festést követően, antikolással emeljük ki a tölgy- és kőrisfa különösen szép és egyedi erezetét.

Ismételt ellenőrzés és javítás után kerülnek az alkatrészek a felületkezelőbe, ahol több rétegben, köztes csiszolással kapják meg a végső felületbevonatot.

Festési technológia - Jövőbe mutató fejlesztések

Két új festőberendezést vásároltunk, amelyek számítógép-vezérléssel keverik össze a komponenseket és folyamatosan adagolják az edzőt.

Az emberi hibatényezők kiiktatásával egyenletes és garantált minőségű felület jön létre.

Mit jelent a Pfiffer Bútor Mór Kft. értelmezésében a tömörfa?

  • 100 év növekedés a természetben
  • 500 nap száradás a szabad levegőn
  • Örök érték, tartósság a lakás bútoraként

Fontos kihangsúlyozni, hogy bútorajtóink és kiegészítőink minden része tömörfából készül.

Erre az elhatározásra egy korábbi vevői reklamáció vezetett. Akkoriban még a Dóra típusú lemezbetétes ajtóink furnéros MDF lemezbetéttel készültek.

Egy vevő ezt kifogásolta, mondván, ő tömörfa bútorajtókat akart, nem olyat, aminek csak a felszíne egy vékony rétegben fa, a közepe pedig csak MDF.

Azóta a lemezbetétes ajtóink 6 mm betétjei is tömörfából készülnek, egy speciális táblásítási technológiánknak köszönhetően.

Folytatjuk

A következő befejező cikkben említést teszünk a fafajokról, felületekről, marástípusokról, tömörfa konyhák kiegészítő elemeiről.

 

„Bizonytalan és hamis világunkban olyat kínálunk, ami tényleg abból van, aminek látszik, ott készül, ahol mondjuk, akkorra készül el, amikorra ígérjük, és tovább él, mint gondolnánk!”